Uczniowski Klub Sportowy REFLEKS GOŚCINO
Strona Główna DownloadCzerwiec 17 2021 11:37:19
Nawigacja
Strona Główna
Szukaj
Download
Kontakt
Galeria
Chessarbiter
SP Gościno
Klub szachowy Gens Kolobrzeg
Klub szachowy Solny Grzybowo
Polski Związek Szachowy
Szkółka Szachowa ITORA
Deklaracja członkowska
Zawodnicy UKS Refleks
Informacje o Klubie
Statut Klubu
Sponsorzy klubu
Dokumenty UKS
Kalendarz
Imieniny
Turniej "Pan Cogito"

7 października 2012 roku po raz drugi uczestniczyliśmy w turnieju "Pan Cogito" w Kołobrzegu. 14 zawodników, z których 3 pierwszy raz grało w turnieju, dzielnie walczyło o swoje punkty. Najwięcej zdobył ich Mariusz Luty, Jagoda Bieńko, Olaf Kozak i Kacper Kita. Nasze "Maluszki" Angelika Lipińska, Kamil Chmielewski, Alicja Wach, Natalia Kamińska, Zosia Koziak, Emanuela Plata, Miłosz Drzewiecki, Laura Rokosz, Oliwia Kopczyńska i Paweł Rutkowski spisały się dzielnie i mężnie zniosły trudy turnieju dziewięciorundowego.

Mistrzostwa Międzywojewódzkie w Żerkowie

Od 15 do 22  września w Żerkowie w woj. wielkopolskim rozgrywane były Mistrzostwa Międzywojewódzkie  w szachach klasycznych. Jagoda Bieńko zajęła II miejsce i zrobiła drugą kategorię szachową zdobywając tym samym awans na Mistrzostwa Polski do lat 10 w przyszłym roku. Gratulacje!

Sesja Rady Miejskiej w Gościnie

Gościem w dniu 12.09.2012r na sesji Rady Miejskiej w Gościnie była Jagoda Bieńko wraz z mamą Edytą i trenerem Markiem Kościelnym. Jagoda za wysokie osiągnięcia w grze w szachy otrzymała od Burmistrza Mariana Sieradzkiego oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej w Gościnie gratulacje i upominki. Do życzeń dołączył się także Z-ca Nadleśniczego Nadleśnictwa Gościno i jednocześnie Radny Rady Powiatu w Kołobrzegu Paweł Adamczak. Serdeczne podziękowania za wkład pracy wniesiony w wszechstronne wychowanie córki oraz życzenia wszelkiej pomyślności i radości z dalszych postępów i sukcesów córki otrzymała mama. Trener za pracę i rozwój swojej podopiecznej otrzymał gratulacje i podziękowania.

Jagoda w europejskiej elicie szachowej

W dniach 16 - 25 sierpnia 2012 r. odbywały się w Pradze Mistrzostwa Europy Juniorów w Szachach Klasycznych. Polskę reprezentowała liczna ekipa składająca się z 59 zawodników, jednak w czołówce list startowych znalazło się tylko kilku reprezentantów. Warto zwrócić uwagę na federację Rosji, która do Pragi wysyła aż 187 przedstawicieli, czyli średnio na grupę wypadało prawie 16 osób! Polska, po gospodarzach mistrzostw, którzy wystawili 157 zawodników, była trzecią najliczniejszą reprezentacją. W mistrzostwach brało udział 46 federacji.

Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych
Od 18 do 21 maja w Łazach (woj. zachodniopomorskie) rozgrywane były Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w szachach. 
Jest to niewątpliwie prestiżowy start naszych młodych zawodników Jagody Bieńko, Alicji Wach i Oskara Zaniewicza w tak silnym turnieju. Niestety choroba siostry Natalii Kamińskiej nie pozwoliła Jej na start w zawodach. Dzielna walka tej trójki pozwoliła jedynie wynieść aspekty poznawcze zasad grania w turnieju drużynowym oraz zdobyć kolejne doświadczenia szachowe.
Wyniki (tutaj)
Puchar Polski do lat 8

Szachiści województwa zachodniopomorskiego uczestniczyli w ważnym ogólnopolskim turnieju, Pucharze Polski do lat 8 rozgrywanym w Szczyrku w dniach od 28.04 do 3.05.2012r. Impreza była organizowana przez Polski Związek Szachowy, a jej celem było wyłonienie 10 najlepszych szachistów do lat 8, mających możliwość reprezentowania naszego kraju na Mistrzostwach Europy w Pradze, które odbędą się w dniach od 16 do 26 sierpnia 2012r. Najlepszych 6 szachistek i szachistów otrzymało prawo startu w Mistrzostwach Świata.

Wspaniale w tej rywalizacji wypadła zawodniczka  z UKS „REFLEKS” Gościno Jagoda Bieńko zdobywając 6 miejsce (trener - Marek Kościelny). Jagoda wykazała dużą wolę walki i dobre przygotowanie kondycyjne. Zaprezentowała wyrównaną siłę gry z najlepszymi rywalkami i niewiele zabrakło do zdobycia medalu. W grupie dziewcząt jeszcze dwie zawodniczki z Pałacu Młodzieży z Koszalina zdobyły kwalifikacje do Mistrzostw Europy 8 miejsce Agnieszka Polakowska (instruktor - Dariusz Długopolski) i 10 miejsce Julia Górna (instruktor - Bogusław Kuma). Nasz klub reprezentowała również Alicja Wach. Startowały 33 dziewczynki.

Wśród chłopców 3 miejsce zajął Krzysztof Kabaciński z OPP Neptun Kołobrzeg (trener – Leon Bręgoszewski). Znakomicie natomiast w tej imprezie wypadli znów wychowankowie Pałacu Młodzieży zdobywając aż 3 miejsca dające przepustkę do Mistrzostw Europy. Pod tym względem okazali się zdecydowanie najlepszym klubem szachowym w Polsce! 5 miejsce Kacper Tarkowski, 7 miejsce Gracjan Grzesik i 8 miejsce Filip Łuczak Startowało 94 chłopców.

Tym samym nasze województwo wygrało rywalizację zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Ogromne brawa!

Więcej informacji o zmaganiach turniejowych na stronie organizatora: http://www.szszach.pl/MPP_2012/index.html

IV Grand Prix Szkół Podstawowych
Zakończyły się IV Grand Prix Szkół Podstawowych o Puchar ARKA MEDICAL SPA organizaowane co roku przez Kołobrzeski Klub Gens. Jest to cykl 7 comiesięcznych turniei od października do kwietnia w których występują i zbierają punkty uczniowie szkół podstawowych. 
Jest nam bardzo miło, że drużynowo trzecie miejsce  zdobyła Szkoła Podstawowa w Gościnie. Nasza młoda drużyna walczyła dzielnie ze starszymi utytułowanymi zawodnikami.
Naszą szkołę reprezentowało 12 zawodników - Jagoda Bieńko - 4 miejsce najlepsza zawodniczka turnieju, Kacper Kita, Natalia Kamińska, Kamil Chmielewski, Alicja Wach, Emanuela Plata, Sebastian Śmigielski, Oskar Zaniewicz, Oliwier Różański, Zuzanna Laskowska, Dominik Juszczak, Amelia Januszewska.
Drużynowo wygrała SP Dźwirzyno przed  SP4 Kołobrzeg i SP Gościno. 
Startowało 12 drużyn.
Pełna klasyfikacja drużynowa dostępna tu: - http://www.gens.kolobrzeg.pl/turnieje/sp2011/7/dru.pdf
Pełna klasyfikacja indywidualna, zaś tu:  - http://www.gens.kolobrzeg.pl/turnieje/sp2011/7/ind.pdf
Wiosenny Turniej na kategorię w Koszalinie 31.03.2012r 01.04.2012r
Najlepszą zawodniczką zajmując III miejsce w grupie kategorii do 1400 została Jagoda Bieńko. Pierwszy start w turnieju z obowiązkowym zapisem partii zaliczyły Alicja Wach i Natalia Kamińska. Daniel Hołowczyc zajął bardzo dobre  IV miejsce w kategorii do 1200 i razem z Oliwierem Różańskim zdobyli V kategorie szachowe. Pół punktu zabrakło Oskarowi Zaniewiczowi. Grali również Dominik Juszczak, Kamil Chmielewski i Zuzanna Laskowska.
Rokosowo 2012
W niedzielę, 15 kwietnia rozgrywany był  w Sławoborzu tradycyjnie już jak co roku turniej Rokosowo 2012.Zawody jak zwykle były liczne (91 zawodników) i miały mocną obsadę.  Udział w nich wzięło 9 naszych młodych zawodników Jagoda Bieńko, Natalia Kamińska, Alicja Wach, Oliwier Różański, Daniel Hołowczyc, Emanuela Plata, Zuzanna Laskowska, Sebastian Śmigielski i Pan Tadeusz Hołowczyc.
Wielkie szczęście dopisało Natalii Kamińskiej, której zwycięska ręka Klaudii Kulon wylosowała nagrodę specjalną 50zł.
Szczegółowe wynik zawodów dostępne są tu: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_837/final_standings&9.html
Medale dla naszych najmłodszych szachistek

Ponad 250 zawodników i zawodniczek uczestniczyło 3 i 4 marca 2012r. w Szczecinie w turnieju szachowym "Weekend w Galerii Kaskada". W klasyfikacji dziewcząt do lat 8 ogromnie cieszy nas sukces Jagody Bieńko, zajęła bowiem 2 miejsce i Natalii Kamińskiej, która wywalczyła 3 lokatę.

Rozegrano odzielne turnieje dla 8, 10 i 12 latków, natomiast grupy 14 i 16 latków zostały połączone. Najlepsi w klasyfikacjach wiekowych byli:
Chłopcy do lat 16:
1. Łukasz Lanica 2. Borys Lebiedowicz 3. Cezary Laskowski

Dziewczęta do lat 16:
1. Joanna Maruszczak
Chłopcy do lat 14:
1. Wojciech Śmieszek 2. Piotr Styliński 3. Marek Kwaitkowski

Dziewczęta do lat 14:
1. Dominika Walukiewicz 2. Agnieszka Kujawska

Chłopcy do lat 12:
1. Makary Bortnowski 2. Kacper Zieniuk 3. Łukasz Szczepaniak

Dziewczęta do lat 12:
1. Monika Malinowska 2. Aleksandra Trembowiecka-Wysota 3. Aleksandra Żukowska

Chłopcy do lat 10:
1. Szymon Urban 2. Jan Dębski 3. Oskar Czupowski

Dziewcząta do lat 10:
1. Julia Nowicka 2. Emilia Załucka 3.Małgorzata Ciesielska

Chłopcy do lat 8:
1. Kacper Tarkowski 2. Krzysztof Kabaciński 3. Oskar Zawalich

Dziewczęta do lat 8:
1. Julia Górna 2. Jagoda Bieńko 3. Natalia Kamińska

Turniej w Szczecinie - fotogaleria


Szczegółowe wyniki znajdują się na stronach:

 

Otwarte Mistrzostwa Gminy Kołobrzeg 2011
W sobotę 19.11.2011r. z udziałem 50 zawodników w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Dźwirzynie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gminy Kołobrzeg w szachach szybkich P-15. Mistrzem Gminy Kołobrzeg na rok 2011 został Tomasz Kamieniecki – zawodnik i trener młodzieży Hetmana Politechniki Koszalin, który zdobył 7 punktów w 9 partiach. Tuż za nim także z 7 punktami uplasowali się juniorzy: Tobiasz Smal – Szach Gryfice i Maciej Wącior – Solny Grzybowo.

W poszczególnych kategoriach wiekowych najlepsi okazali się:

- w kategorii kobiet - Julia Antolak – Solny Grzybowo,
- w kategorii Gimnazjów dziewcząt – Klara Czaplewska – Hetman Politechnika Koszalin,
- w kategorii Gimnazjów chłopców – Tobiasz Smal - Szach Gryfice,
- w kategorii Szkół Podstawowych dziewcząt – Julia Antolak – Solny Grzybowo,
- w kategorii Szkół Podstawowych chłopców – Maciej Wącior – Solny Grzybowo,
- w kategorii Szkół Podstawowych (do klasy III) dziewcząt – Jagoda Bieńko – Refleks Gościno
- w kategorii Szkół Podstawowych (do klasy III) chłopców – Krzysztof Kabaciński – Neptun Kołobrzeg.
Puchary oraz nagrody wręczył Wójt Gminy Kołobrzeg Pan Tadeusz Kowalski.

Oprócz kolejnego, dobrego startu Jagody w zawodach wspaniale walczyli inni członkowie naszego klubu:

Natalia Kamińska, Mariusz Luty (chory) wspierał nas bardziej duchowo, Kacper Kita, Oliwier Różański i Daniel Hołowczyc. 

Strona 4 z 5 < 1 2 3 4 5 >
Sponsorzy Klubu
Jeśli Ty lub Twoja firma chcielibyście dołączyć do zacnego grona naszych sponsorów skontaktuj się z nami wysyłając e-mail na adres: elgida@wp.pl Serdecznie zapraszamy do współpracy i gwarantujemy, iż dzieci warte są tego by w nie inwestować.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Turnieje
II otwarty Turniej z okazji Konstytucji III maja

XI Mistrzostwa woj zachodniopomorskiego

Koszalińska Liga Przedszkolaków

IV GP Przedszkolaków

II GP SP Arka Medical SPA

III GP SP Arka Medical SPA

III GP SG Arka Medical SPA

Maraton szachów błyskawicznych

ADRES DO KORESPONDENCJI
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi UKS REFLEKS Gościno 78-120 Gościno ul.T.Koścuszki 5
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu