Kalendarz
Imieniny
Złota sobota dla Jagody!
Newsy

W dniach 11. i 12. listopada 2011 roku w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Szachach Szybkich P`30. W gmachu Pomorskiej Akademii Medycznej na starcie stawiło się 91 zawodników. Wśród najmłodszych reprezentantów w grupie do lat 8 były dwie z klubu „REFLEKS” Gościno – Jagoda Bieńko i Natalia Kamińska. Niestety, w zawodach nie uczestniczył Daniel Hołowczyc, który miałby szansę powalczyć o medalowe miejsce. Rozgrywki toczyły się przez 2 dni podczas, których jak zwykle nie brakowało emocji, tych pozytywnych i tych przyprawionych niepotrzebnie przegranymi partiami. W pierwszej rundzie ponieśliśmy ogromne straty. Jagódka została rozlosowana na 3 szachownicę z kandydatem na mistrza Panem Dariuszem Okonem a Natalia zagrała z Panem Józefem Stecykiem. Mariusz Luty natomiast startujący w kategorii Open wylosował „słabszą” przeciwniczkę Katarzynę Polakowską z Pałacu Młodzieży w Koszalinie. Wszyscy, więc byli niezadowoleni z powodu braku podziału zawodników na kategorie wiekowe równorzędne z ich rankingami.

Pierwszego dnia dobrze zaprezentowała się Natalia, która wykorzystała błąd Jagody. Zwyciężyła po raz pierwszy z klubową koleżanką, zdobywając tym samym IV kategorię szachową. W drugim dniu wiadomo było, że w kolejnych rundach będą ze sobą grali przeciwnicy o zbliżonym poziomie gry i partie będą bardziej zacięte. W sobotę lepszą formę prezentowała Jagoda, która zdobyła kolejne 3 punkty pozwalające zająć najwyższe miejsce na podium w kategorii dziewcząt do lat 8. Jagoda zdobyła swoje drugie złoto w szachach. W ubiegłym roku wywalczyła je w kategorii przedszkolaków.

Mariusz stoczył bardzo ciężkie boje i uplasował się na wysokiej 5. pozycji zdobywając 7 z 9 punktów. Tyle samo zdobył brązowy medalista, a o podziale miejsc zdecydowała punktacja pomocnicza, którą Mariusz miał minimalnie słabszą.

Podsumowując, Mistrzostwa Województwa 2011 były bardzo emocjonującymi zawodami dla wszystkich graczy. Najbardziej optymistyczny jest fakt, że szachy cieszą się wzrastającą popularnością wśród najmłodszych szachistów, bowiem 40 graczy nie ukończyło 10 lat.

II Turniej Złoty Goniec z Gościna

Uczniowski Klub Sportowyž”REFLEKS”€ był organizatorem II Turnieju Szachowego „Złoty Goniec z Gościna”. Rywalizacja odbyła się 11 czerwca 2011 roku w Domu Kultury, gdzie jako gospodarze postaraliśmy się o staranne ugoszczenie i komfort zawodników. Uczestnicy zawodów mieli wspaniałe warunki do rozegrania partii, konsumpcji, skorzystania z obiektów sportowych i z placu zabaw. Goście przyjechali nie tylko z różnych zakątków Polski, ale nawet z zagranicy. Byli zachwyceni warunkami lokalowymi, jakimi dysponujemy w Gościnie. Przyczynili się do tego sponsorzy w osobach: Burmistrz Miasta Gościno - Pan Marian Sieradzki (puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe), Bartłomiej Grzesiak (grochówka), Państwo Halina Buczyk i Sławomir Szostak (pieczywo), Pani Anna i Artur Szymborscy (kawa, herbata, napoje, słodycze) oraz niezawodni rodzice, między innymi Pani Monika Lech Kita, która uraczyła nas pysznym, domowym ciastem.

Złoty Goniec z Gościna II edycja
Zapraszamy do udziału w Turnieju Szachowym "II Złoty Goniec z Gościna". Szczegóły  w uzupełnieniu komunikatu => więcej.
Jagoda Mistrzynią Województwa

Ogromną niespodziankę 3 kwietnia 2011 roku sprawiła nam Jagoda Bieńko z UKS REFLEKS Gościno, która w XII Mistrzostwach Województwa zachodniopomorskiego Przedszkolaków w szachach zdobyła 1 miejsce. Forma Jagody rośnie z każdym kolejnym turniejem. Czy równie dobrze zaprezentuje się na Mistrzostwach Polski w dniach 26-27 kwietnia 2011 roku w Sielpi Wielkiej /k Kielc?

Maraton Szachów Błyskawicznych Świerzno 24.10.2010r.

24.10.2010 w Świerznie odbył się turniej w którym nasz zawodnik Mariusz Luty zajął 6 miejsce

Strona 5 z 5 << < 2 3 4 5
Sponsorzy Klubu
Jeśli Ty lub Twoja firma chcielibyście dołączyć do zacnego grona naszych sponsorów skontaktuj się z nami wysyłając e-mail na adres: elgida@wp.pl Serdecznie zapraszamy do współpracy i gwarantujemy, iż dzieci warte są tego by w nie inwestować.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.