Pan Cogito
Dodane przez elgida dnia Październik 03 2013 10:01:45

W sobotę14września 2013r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Kołobrzegu rozegrano VII Ogólnopolski Turniej Szachowy o „Puchar Pana Cogito” pod patronatem prezydenta Miasta Kołobrzegu Pana Janusza Gromka. Turniej był poświęcony pamięci jednego z największych polskich poetów XX wieku – Zbigniewa Herberta. Celem turnieju szachowego, obok propagowania i popularyzacji szachów, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, jest też upamiętnienie twórczości Herberta. Właśnie ten poeta jest patronem turnieju, bo ma dla szachisty przesłanie, jest symbolem myślenia, rozwijania umysłu. Zawody rozpoczęła krótka część artystyczna ku czci „Poety Poetów” przygotowana przez Wojciecha Czaplewskiego oraz jego syna Bronisława. Frekwencja jak zwykle dopisała i za szachownicami zasiadło 49 zawodników , którzy grali na dystansie 9 rund po 15 minut na zawodnika.
Turniej z dorobkiem 8,5 punktu wygrał   Tobiasz Smal  UKSz Szach Gryfic, który wyprzedził dwóch juniorów SolnegoGrzybowo Kacpra Karwowskiego (7,5punktu)  i Maciej Kowalskiego(7 punktów).
Najlepszą z kobiet była Julia Antolak -  Solny Grzybowo, która z 6 punktami była 8 w klasyfikacji open. Pierwsze miejsce do lat 8 zajął Filip Łuczak – Hetman Politechnika Koszalińska, do  10 zajął Krzysztof Kabaciński – Solny Grzybowo, do lat 14 Miłosz Pijewski - Hetman Politechnika Koszalińska,  do lat 18 Tobiasz Smal, a seniorem powyżej lat 55Leon Bręgoszewski.

Nasi najmłodsi również walczyli o punkty w tym turnieju:Jagoda Bieńko, Miłosz Drzewiecki, Mikołaj Szydłowski, Michał Kuczyński, Joanna Bohdan, Alicja Wach, Olaf Kozak, Emanuela Plata  

Wyniki zawodów >>>kliknij

Zdjecia w fotogalerii klubu Solny Grzybowo >>>kliknij