Mistrzostwa Polski do lat 10 - podsumowanie...
Dodane przez elgida dnia Marzec 28 2014 15:44:07

Mistrzostwa Polski do lat 10 - podsumowanie przez trenera kadry wojewódzkiej Tomasza Kaminieckiego

14 zawodników z województwa Zachodniopomorskiego uczestniczyło w Mistrzostwach Polski Młodzików w szachach klasycznych rozgrywanych w Jastrzębiej Górze w dniach 1-9 marzec 2014. Byli to reprezentanci klubów:

UKS Refleks Gościno (Jagoda Bieńko) - barzdzo dobry start 8 miejsce i awans do Mistrzrzostw Europy
GKSz Solny Grzybowo (Krzysztof Kabaciński)
AKSz Hetman Politechnika Koszalińska Koszalin (Patryk Wolaniecki, Filip Łuczak, Kacper Tarkowski, Gracjan Grzesik, Krzysztof Majewski, Agnieszka Polakowska, Nikola Grzesik
UKS Ognisko Pracy Pozaszkolnej Kołobrzeg (Kamil Uglis, Paweł Kossowski)
KSz Gryf Szczecin (Adam Stolarski, Wojciech Popadowski, Nikola Jacek)
 
Mistrzostwa były rozgrywane w grupach dla chłopców i dziewcząt. Grano 9 rund tempem 90 min + 30 sek, za ruch dla zawodnika.
 
W grupie chłopców startowało 66 zawodników z Polski.
Medalowa trójka to:
1. Maciej Czopor (LKS Parnas Stara Wieś) 8,5 pkt,
2. Tymon Czernek (UKS Czternastka Warszawa) 7pkt
3. Daniel Koszewski ( AKS Mikołów) 6,5 pkt
 
Miejsca zawodników z Zachodniopomorskiego:
7. Krzysztof Kabaciński 6 pkt GKSz Solny Grzybowo - barzdzo dobry start 7 miejsce i awans do Mistrzrzostw Europy
15. Patryk Wolaniecki 5,5 pkt AKSz Hetman Politechnika Koszalińska Koszalin
17. Filip Łuczak 5 pkt AKSz Hetman Politechnika Koszalińska Koszalin
23. Kacper Tarkowski 5 pkt AKSz Hetman Politechnika Koszalińska Koszalin
25. Gracjan Grzesik 5 pkt AKSz Hetman Politechnika Koszalińska Koszalin
26. Adam Stolarski 5 pkt KSz Gryf Szczecin
39. Wojciech Popadowski 4,5 pkt KSz Gryf Szczecin
54. Kamil Uglis 3,5 pkt UKS Ognisko Pracy Pozaszkolnej Kołobrzeg
56. Paweł Kossowski 3 pkt UKS Ognisko Pracy Pozaszkolnej Kołobrzeg
58. Krzysztof Majewski 3 pkt AKSz Hetman Politechnika Koszalińska Koszalin
 
W grupie dziewcząt startowały 62 dziewczynki z Polski.
Medalowa trójka to:
1. Monika Marcińczyk (KSz Maraton Łomża) 7,5 pkt
2. Martyna Wikar (UKS Hetman Koronny Trzebinia) 7,5 pkt
3.Zuzanna Adamczyk (UKS Pionier Jastrzębie Zdrój) 7 pkt
 
Miejsca zawodniczek z Zachodniopomorskie:
8. Jagoda Bieńko 6 pkt (UKS Refleks Gościno)
26. Agnieszka Polakowska 5 pkt (AKSz Hetman Politechnika Koszalińska Koszalin)
45. Nikola Jacek 3,5 pkt KSz Gryf Szczecin
61. Nikola Grzesik 1,5 pkt AKSz Hetman Politechnika Koszalińska Koszalin

Witryna mistrzostw: http://www.mpm2014.pl/
Serwisy turniejowe:
Finał MPM 2014 C10
Finał MPM 2014 D10